Jak probíhá první lekce plavání?

Co můžete očekávat na první hodině plavaní? Seznámení s novým prostředím, s Vaší instruktorkou i se způsobem výuky „plavání“ v Rosničce. Dozvíte se vše ohledně saunování s dětmi v parní lázni, která je Vám po aždé lekci volně k dispozici.

V Rosničce klademe důraz na to, aby byly děti ve vodě především spokojené a „plavání“ je bavilo, proto děti ani rodiče do ničeho nenutíme. Vysvětlíme si, jak začneme děti od následující lekce připravovat na potápění a ukážeme si několik prvních úchopů. Vyzkoušíte si, jak děti ve vodě držet a ukážeme si, na co si dát pozor. Výuka probíhá v pomalém tempu, instruktorka zodpoví všechny Vaše dotazy k plavání.

Některým dětem trvá adaptace na nové prostředí delší dobu, jiné se adaptují téměř okamžitě bez potíží. Je třeba dětem poskytnout čas, který potřebují, nespěchat na ně. Instruktorka vám ráda poradí, jak miminku pomoci, aby se cítilo v novém prostředí příjemně. Klidně můžete jít „plavat“ s dudlíkem. Poskytněte svým dětem oporu a pocit bezpečí, který tolik potřebují.

Samotná hodina kojeneckého plavání se skládá z přivítání se, malé rozcvičky – rozplavání se, polohování – trénování správných úchopů, nácviku potápění. Samozřejmě nechybí hry, kterými je proložena celá hodina.