S miminkem do páry

Parní lázeň s přídavkem mořské soli a eukalyptových esencí je ve Světě wellness Infinit součástí vodního spa.  Pobyt v páře je vhodný už pro malá miminka.

Parní lázně jsou horké lázně (40-55°C) s vysokou vlhkostí vzduchu (až 100%). Toto jedinečné klima působí blahodárně na lidský organismus. Hlavní rozdíl mezi klimatem v sauně a v parní lázni spočívá ve vlhkosti vzduchu a nižší teplotě, jedná se tedy o vlhkou, teplou lázeň. Parní lázně pomáhají při léčbě astmatu, dýchacích onemocnění, revmatismu, chrapotu, svalových onemocnění nebo poruchách prokrvování. Prohřívání organismu vede k aktivování detoxikačních procesů a spalování tuků, takže parní lázně jsou také výraznou podporou při hubnutí. Inhalace páry je výborným léčivým prostředkem při rýmě, zánětu průdušek, hrtanu, zánětu nosních dutin, bronchitidě a při zápalu plic. Během inhalace páry se otevírají kožní póry, z pokožky se vyplavují nečistoty a bylinky působí regeneračně na pleť. Do parní lázně se nedoporučuje chodit s plným ani hladovým žaludkem nebo bezprostředně po značné tělesné námaze.

Před vstupem do páry je třeba se osprchovat. Když tak neučiníte, odpařuje se z vás chlór, který je v malém množství i v kojeneckém bazénku.  I při odchodu z páry je zapotřebí se osprchovat – samozřejmě z hygienických důvodů, před dalším vstupem do bazénu. Po odchodu z páry je vhodné organismus mírně ochladit, stejně jako po návštěvě sauny. Osprchujte se tedy i v případě, že se do bazénu už nechystáte.

Děti se zahřívají rychleji, proto doporučujeme zpočátku kratší pobyt v páře. Pro půlroční miminka je napoprvé vhodné zkusit 1-2 minuty. Když se děťátku v páře líbí, můžete zůstat i déle. Zpočátku však nedoporučujeme přesahovat 5 minut. Když miminko pláče ihned po příchodu do páry, tak mu možná pára jako taková není příjemná nebo se polekalo nového prostředí, navíc pokud ten den bylo plavat poprvé, je možné, že nových vjemů na něj už bylo prostě moc. Můžete to tedy zkusit příště a uvidíte. Děti v páře rády pozorují naše „světélkující nebe“, zabavit je můžete i jinou hračkou – vodolepkou, míčkem, …..

Vstup do páry je součástí každé lekce, respektive ke 30 minutové lekci mají klienti Plavecké školy Rosnička bonus 25 minut, který mohou využít právě k návštěvě parní lázně. Předškoláci si páru užijí vždy v pěti minutách po skončení lekce. Parní lázeň můžete využívat i během víkendového rodinného plavání nebo např. během letního provozu.

Rodinné plavání ve vodním spa si můžete užít:

v pátek 14:30 – 16:00
v sobotu 8:00 – 16:00
v neděli 8:00 – 16:00