Rodinné plavání & pohádkové saunování

Přijďte do Světa Wellness Infinit s celou rodinou. Každou sobotu a neděli je naše centrum otevřeno pro rodiny s malými dětmi. V týdnu můžete se svými dětmi využít zvýhodněné vstupy do saunového světa.

web_mini

Co nabízíme

Pro děti do 10 let nabízíme zvýhodněné vstupy do vodního spa, saunového světa i celého wellness.

Rodinné plavání 

KDY:

pondělí – pátek  16:00 – 22:30  platí do 28. 6. 2019
sobota – neděle  10:00 – 16:00  platí do 30. 6. 2019
 • Zážitkový bazén – hloubka 1,2 metru, teplota 32 °C
 • Relaxační bazén – hloubka 1,1 metru, teplota 34 °C
 • Parní solná lázeň s eukalyptovými esencemi + ochlazovací sprcha

Ve vodní SPA zóně si se svými dětmi můžete zaplavat v zážitkovém bazénu (32°C) nebo strávit příjemné chvilky odpočinku v relaxačním bazénu (34°C). Součástí zážitkového bazénu jsou SPA procedury jako vodopády, masážní trysky, chrliče, protiproud či relaxační sedátka.

U bazénů se nachází parní solná lázeň (40-45°C). Parní kabina je provoněná eukalyptovými esencemi, jež mají pozitivní zdravotní účinky na lidský organismus, zejména uvolňují dýchací cesty. Pobyt v páře je vhodný už nejmenší půlroční miminka, které si příjemné teplo velmi užívají.

Pobyt v páře je vhodné zařadit až na konec vašeho pobytu ve vodním světě. Zpočátku nepřesahujte 5 minut. Postupem času můžete začít cykly opakovat a třeba je i prodloužit. Před vstupem do páry se osprchujte, aby se v kabině neodpařoval chlór, který na sobě můžete mít z pobytu ve vodě.

Vždy čas strávený v páře přizpůsobte reakci děťátka, zda je spokojené, či se necítí dobře a pláče.

Z páry je nutné jít vždy „přes sprchu“, zvláště chystáte-li se jít ještě do bazénu. Nezapomínejte vždy po každém saunovém procesu ochladit především hlavičku děťátka vlažnou vodou.

I v případě, že už do bazénu nejdete, je vhodné organismus mírně zchladit přiměřeně vlažnou vodou. Pamatujte, čím výše v páře jste, tím intenzivnější je. Pro zvykání je tedy vhodné si např. sednout s dětmi na zem, vzít si s sebou nějakou hračku a zabavit je. Pokud páru využíváte, doporučujeme vám po plavání delší než půlhodinovou aklimatizaci, zvláště u kojenců a mladších batolátek.

V parní kabině je zakázáno stoupat a stát na lavicích, jakýmkoliv způsobem zabraňovat vyvíjení páry, přibližovat se a dotýkat se ústí vyvíječe pára (hrozí akutní nebezpečí opaření klienta).

Dětské vstupy do saunového světa

KDY: po – pá  8:00 – 16:00 (září – červen)

 • Tradiční selská sauna s parním nárazem – teplota 70 – 80°C, vlhkost 20 – 40 %
 • Medová sauna – teplota 80 – 90°C, vlhkost 20 – 30 %
 • Tichá finská rustikální sauna – teplota 85 – 95°C, vlhkost 10 – 20 %

Všechny tři typy saun stojí za vyzkoušení. V tradiční selské sauně si se svými dětmi můžete vyprávět třeba příběhy o indiánech a jejich kouřových saunách … nebo s přáteli probrat, co je nového. Medová sauna je provoněná medovou esencí a její dominantou je díky vysoké intenzitě pocení schopnost zbavit tělo odpadních látek, úleva při bolestech kloubů a uvolnění dýchacích cest. V tiché finské sauně stačí zavřít oči a vůně dřeva vás přenese do vzdálené země jezer a lesů.

Pro batolátka a předškoláky doporučujeme zejména selskou a medovou saunu, finská je pro ně příliš horká a příliš tichá :).

K ochlazení těla můžete použít ochlazovací zónu se sprchami, finským vědrem, ledem a tropickým deštěm nebo venkovním ochlazovacím bazénkem. Saunování si můžete zpříjemnit odpočinkem v prostorné relaxační místnosti. K občerstvení je pro vás připraven fresh bar.

Pohádkové víkendy ve wellness (říjen – duben)

4. 5. – 30. 4. 2019 již neprobíhají.

Díky vstupům do wellness si můžete užít rodinné plavání a zároveň se pořádně vyhřát v našich saunách. Pro návštěvu wellness není třeba rezervace předem.

 • Tradiční selská sauna s parním nárazem – teplota snížena na cca 65 – 70°C, vlhkost 20 – 40 %
 • Medová sauna – teplota snížena na cca 70 – 80°C, vlhkost 20 – 30 %
 • Tichá finská rustikální sauna – teplota 85 – 95°C, vlhkost 10 – 20 %
 • Zážitkový bazén – hloubka 1,2 metru, teplota 32 °C
 • Relaxační bazén – hloubka 1,1 metru, teplota 34 °C
 • Parní solná lázeň s eukalyptovými esencemi + ochlazovací sprcha

Víkendy jsou laděny tématicky. Při saunovém ceremoniálu používá saunový mistr pohádkové rekvizity, hračky či maňásky. Děti se mohou interaktivně účastnit příběhu a zasahovat do děje.

Teplota v  selské sauně, ve které probíhají ceremoniály, je snížena, kamna jsou během saunového divadla polévána v porovnání s ceremoniály pro dospělé jen minimálně. Používáme jemné esenciální oleje, například růže nebo pomeranč.

NAHORU