TECHNOLOGIE ČIŠTĚNÍ VODY A JAK TO V NAŠÍ ŠKOLIČCE CHODÍ

Voda, ve které plavou naše děti a jak to v naší školičce chodí!

Oba naše bazény mají samostatnou technologii čištění vody, která plně splňuje přísné hygienické předpisy. Voda je ošetřována velmi výkonnou UV lampou a pískovou filtrací. Díky tomu je v bazénech zajištěna průzračná voda zbavená všech nečistot. Pískové filtry jsou každý den důkladně proprány a bazén je denně po skončení provozu čištěn a dopuštěn čerstvou pitnou vodou.
Pečlivý dohled našich techniků a použití automatického dávkovače zajišťují, aby byla po dobu plavání miminek, koncentrace chlóru ve vodě na nejnižší možné hranici, kterou povoluje hygienická vyhláška. Díky této technologii a stálé kontrole našich zaměstnanců, je po celý den voda zcela čistá a vyhovuje nejnáročnějším požadavkům pro plavání dětí s rodiči. Čistota vody odpovídá normě 135/2007 a každý týden je testována v laboratořích a kontrolována hygienickou stanicí.
Tento způsob čištění vody s minimálním obsahem chlóru však klade i vysoké požadavky na dodržování základní hygieny klientů.

Dodržováním základní hygieny zabráníte tomu, aby automatika našeho bazénu dávkovala do vody chlór, jenž pak musí zbytečně čistit v bazénu to, co mohlo být opláchnuto ve sprše.

Děkujeme za dodržování těchto zásad, kterými tak i vy přispíváte k udržení co nejčistší vody v bazénech.

Sprchování mýdlem bez plavek

Osprchuje-li se člověk v plavkách, veškerá nečistota se v nich zachytí a je přenesena do bazénu. To samé platí, obléknete-li se do plavek v šatně a ve sprše je sundáte. Veškeré viry, či bakterie, které na sobě můžete mít z oblečení, ve kterém se pohybujete celý den, jsou přeneseny na plavky.
Sprchování je důležité, abychom eliminovali množství nečistot, které na svém těle do bazénu přineseme. Bazénová chemie tyto nečistoty sice zachytí a vyčistí, nicméně je zbytečné zhoršovat kvalitu vody tím, že se neosprchujeme, potažmo se osprchujeme v plavkách (nečistota se zachytí v nich a je přenesena do bazénu). Množství chlóru v bazénu je přímo úměrné množství nečistot. Neosprchovaný člověk tak zvyšuje množství chlóru a další chemie, která je potřebná pro následné pročištění vody.

Odličování

K důkladnému sprchování patří i odličování. V šatnách i sprchách můžete využít odličovací tampónky a mléko. Pozor na zbytky mýdla. Je důležité sprchové gely, šampony, tělová mléka, atd. pečlivě opláchnout. Dostanou-li se tyto prostředky do bazénu, jsou z vody prakticky neodstranitelné.

Voda v uších a aklimatizace

Voda v uších dětem nevadí. Problém nastává, pokud voda v uších zůstane a zastydne v nich. V prostorách sprch a šaten jsou k dispozici vatové tampony, kterými je vhodné vytřít vodu ze zevních zvukovodů (“šťourátka” do uší malých dětí nepatří). Voda z vnitřních zvukovodů samovolně vyteče či vyschne. Nebudete-li tedy po kurzu spěchat a zůstanete v prostorech budovy alespoň půl hodiny po skončení lekce, záněty středouší ani jiná nachlazení vašemu miminku v přímé souvislosti s plaváním nehrozí.

Pozor klouže to!

Prostory vodního SPA a sprch jsou kluzké a děti je občas těžké uhlídat. Můžete jim pořídit gumové pantofle s protiskluzovou podrážkou, nejlépe s páskem přes zadní část nohy, aby v nich byla nožka dostatečně pevná.

Přebalování a kojení

Přebalování dětí je povoleno pouze na přebalovacích pultech a podložkách v prostorech dámských a pánských šaten. KOJENÍ je povoleno v šatnách, v dětském koutku, případně u stolečků na recepci. Přímo v bazénu a v páře kojení povoleno NENÍ.

Parní solná lázeň

Pobyt v páře je vhodné zařadit až na konec pobytu ve vodním světě po lekci plavání a neměl by zpočátku přesáhnout 5 minut. Postupem času, můžete začít opakovat cykly a třeba je i prodloužit. Čas strávený v páře vždy přizpůsobte reakci děťátka, zda je spokojené, či se necítí dobře a pláče.

Z páry je nutné jít vždy přes sprchu, zvláště chystáte-li se jít ještě do bazénu! Nezapomínejte vždy po každém saunovém procesu ochladit především hlavičku a tělíčko děťátka vlažnou vodou. Pro zvykání si na nové prostředí je vhodné vzít si s sebou nějakou hračku a děti zabavit. Dohlédněte, aby si děti nesedaly přímo na zem, u země je tryska s horkou párou a vzniká zde tak riziko opaření. Pokud páru využíváte, doporučujeme vám pak delší než půlhodinovou aklimatizaci ještě v prostoru recepce, nebo hracího koutku, zvláště u kojenců a mladších batolátek.

Doprovod na plavání

Pokud chcete lekci plavání navštívit (jako neplavající doprovod), je potřeba, si na sebe vzít čisté oblečení např. kraťasy, tričko a vhodné přezutí, které je naprosto čisté, aby se do areálu bazénu nedostával prach a nečistoty z venku. Pantofle můžete otřít dezinfekcí, která je k dispozici u přebalovacích pultů. Pokud jdete bosky, umyjte si ve sprše důkladně chodidla mýdlem.