ROSNIČKA A JAK TO S NÍ VŠECHNO VŮBEC ZAČALO

Náš příběh je určen všem, kteří mají rádi své děti, rádi se s nimi smějí a dovádí, rádi věnují svůj čas něčemu, co má smysl, všem, kteří milují vodu a všem, co mají rádi ROSNIČKU.

Na počátku všeho byl jeden velký sen, který jsme si chtěli postupně všichni splnit.

Vytvořit prostředí, kam se lidé budou rádi vracet, kde je jim hezky, kde se o ně lidé s láskou postarají, které bude pomáhat a dávat dětem dobré návyky, které si ponesou po celý život. Chtěli jsme pracovat správně metodicky, dbát na psychomotorický vývoj, socializovat děti již od malička a zároveň myslet na individualitu každého. Našim cílem bylo vytvořit prostředí, které nebude jen prací, ale i druhým domovem.

Voda je to prostředí, které nám dává smysl, které nás nabíjí a je tak důležité pro každý organismus.

A tak v Praze pod záštitou Wellness centra Infinit, již v roce 2009, začala fungovat první plavecká škola Žabička, naše dnešní sestra.

    

Po necelém roce začal Infinit budovat své nové centrum i v Brně na Lesné. Díky Žabičce, která splnila svá očekávání jak od rodičů a spokojených dětí, tak i od kolegů a kolegyň, které s péčí a láskou vedli lekce plavání, mohla vzniknou i naše Rosnička.

Lenka N. a Martina začínaly v roce 2011 s prvním kurzem, kde plavalo 34 dětí ve 2 dnech v týdnu. Lenka se starala o administrativu a reklamu a Martina vedla lekce plavání. Byly to hezké časy!!

Na Lesné se plavalo ve dvou bazénech. Jeden kojenecký, kde plavalo max. 5 dětí v kurzu a druhý zážitkový, kde plavalo max. 8 dětí v kurzu. O holkách z Rosničky se brzy dovědělo celé okolí Lesné a bylo potřeba zapracovat na posílení týmu a jednotné metodice. Spousty dnů, týdnů, měsíců tvrdé práce, která zároveň byla zábavou se Rosnička rychle rozrostla jak o spoustu nadšených rodičů, také o nové lektory. Další zkušenou lektorkou, která posílila tým Rosničky byla Anička, kterou po roce vystřídala Katka P. a pak už se dál přidávaly známé tváře: Dana, Maky, Míša, Lenka B., Monika, Klárka, Zuzka, Katka S., Petr, Denisa, Andrea, Natálie, Jitka, Katka N., Katka F, Lenča P. a Peťka. Spousta z lektorek se na chvíli ztratila na mateřskou dovolenou, ale nyní se již postupně vrací a těší zpět.

       

Rosnička dlouho nezůstala pouze u kurzů plavání. První Rosničkový pobyt na Benecku ve Skalce, již dva roky po otevření Rosničky, byl opravdu jedinečný a nezapomenutelný. Pobytu se účastnila pouze hrstka rodičů s dětmi, s kterými se ale vídáme dodnes a jsou těmi nejbližšími přáteli Rosničky. Následovaly také příměstské tábory a další drobné akce.

 

Jelikož však Rosničce po pár letech odrostla všechna miminka, v roce 2016 poprvé rozšířila své působiště i na bazénu ZŠ Milénova, kde se učí plaveckým způsobům i školní děti.

Přesně po 8 letech, kdy vše krásně fungovalo prošla Rosnička těžkou zkouškou. Centrum, v kterém jsme byli tak rádi, které nám bylo domovem a oporou se muselo zavřít. Co dál? Přece to vše nezahodíme? Zabojovaly jsme a přesunuly celé centrum do nového neznámého prostředí fitness centra ZONE4YOU a Golfresortu Kaskády. Centrum na Kaskádě však nevyhovovalo našim představám a službám, které jsme chtěli nabízet, a proto jsme jej brzy opustili. Ale v centru ZONE4YOU se nám najednou otevřely nové možnosti, které nabízí více, než jsme čekali. Máme centrum, které je opravdu jen pro naše rodiče a děti, máme vlastní kavárničku s hracím koutkem, oddělený prostor pro kočárky a stále ty skvělé rodiče a děti, kteří stojí při nás.

Dnes jsme velký tým složený z lektorů, kavárnic, kanceláře, ale stále za námi stojí a pomáhá nám náš stvořitel INFINIT.

Splnilo se nám vše, o čem jsme v koutku duše snili. Je nám spolu hezky. I když jsou i těžké chvíle, umíme držet za jeden provaz. A tak ani pandemie koronaviru nás nemůže zastavit.

Těšíme se, až se společně opět setkáme v lekcích.

Vážíme si Vás všech.

Tým Rosnička

Lenka, Katka, Zuzka, Naty, Lenča, Denča, Míša, Maky, Gabča, Kačka, Kačka, Kačka, Zuzka, Andrea, Jitka, Pavča, Jana a Gabča a za Infinit Hanka, Verča, Kuba a Míša